Kód: GJP052

Strieborný prívesok - Vikingská helma

€64
Skladom

Masívny a pomerne ťažký strieborný "3D" prívesok - Vikingská helma.

Materiál: striebro 925/1000
Šírka: 39mm
Výška: 40mm
Váha: 22,7g

Vikingská helma vyrobená zo striebra 925/1000. Tento strieborný prívesok je dosť objemný, otvor helmy ma priemer až 22mm a váha prívesku je až 22,7g. Pre skutočných milovníkov vikingských šperkov.

Vikingovia patrili medzi germánske kmene, ktoré sa rozšírili skoro po celom svete. Slovo Viking je pravdepodobne odvodené od vík = záliv, hovorili si tak obyvatelia troch severských krajín - dnešného Dánska, Nórska a Švédska. V západnej Európe ich skôr prezývali Normania a vo východnej zase Varjagovia. 

Vikingovia boli nielen obávanými a neľútostnými bojovníkmi, ale zároveň zručnými remeselníkmi, šikovnými obchodníkmi a predovšetkým pravými majstrami v stavbe lodí a v ovládaní lodnej plachty.

Po morských vlnách dosiahli na západe brehy Islandu, Grónska, ktoré nazvali Grenwald "Zelená Krajina" a amerického kontinentu. Nový svet tak pre seba objavili už päťsto rokov pred Krištofom Kolumbom. Nezhody s miestnym obyvateľstvom - indiánmi a tiež vzdialenosť od domova im zabránili v trvalejšom osídlení týchto častí zeme.

Vikingovia sa plavili na svojich rýchlych člnoch poháňaných veslami, ku ktorým pridali štvorcové plachty. Najskôr priplávali do iných krajín len na jar a v lete a pred zimou sa vracali do svojich mrazivých končín. Vikingovia spustošili a ulúpili všetko, čo sa dalo, a unikali na more, kde boli neporaziteľní. Neskôr ale na pobrežiach zostávali. Usadili sa na mnohých miestach Európy a hlboko poznačili európska história i kultúru.

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.