Odlíš sa od ostatných - vyber si správne šperky a doplnky!

Doplnky sú neoddeliteľnou súčasťou nášho outfitu. Nemyslím tým len nevyhnutné veci ako topánky, kabelku, čiapku, alebo slnečné okuliare. Často sú to ozdobné šperky, prstene, prívesky, náramky, ktoré tvoria finálnu bodku za našim stylingom. Dokážu zaujať a naše oblečenie pekne oživiť.

Odlíš sa od ostatných - vyber si správne šperky a doplnky! obr.1
Foto: Unsplash.com

 

Šperky ako jedinečný doplnok oblečenia

Túto situáciu pozná asi každý - no možno predsa len viac dievčatá. Už večer si premýšľala o tom, čo si zajtra oblečieš, či už do školy alebo na večerný koncert. Tešila si sa, akú skvelú kombináciu svojho outfitu si práve vymyslela. Ráno sa oblečieš, postavíš sa pred zrkadlo a povieš si: „ niečo tomu chýba!“ Nezúfaj, vtedy prichádza na rad bižutéria! Šperky dotvoria tvoj outfit a ich správnym výberom môžeš zaujať už na prvý pohľad.

 Aj tí najtvrdší rockeri alebo metalisti, ktorí vyzerajú, že ich štýl je nedbalý, si potrpia na doplnkoch. Využívajú k tomu šperky, prívesky, prstene, náramky, retiazky. To všetko tvorí imidž a takisto vypovedá o našej osobnosti, nálade alebo záľubách. Doplnky vyjadrujú náš štýl a môžeme nimi dať najavo kam sa zaraďujeme, čo máme radi, akú hudbu počúvame. Preto si na výbere svojich doplnkov daj záležať.

 

Šperky si vyberaj podľa svojho štýlu a osobnosti

Aj pri doplnkoch by si mal byť verný svojmu štýlu. Rockeri a metalisti nosia veľmi extravagantné doplnky, vybíjané opasky, kožené náramky so špicatými hrotmi, alebo prstene. Práve prstene sú ikonickým doplnkom pre všetkých rebelov. Čím väčší prsteň, tým lepšie. Aj v našom e-shope nájdeš mohutné prstene s rôznymi symbolmi ako kríž, lebky, kostry, ruže, alebo prstene s rôznymi inými vzormi. Neznamená to však, že musíš nosiť všetko naraz. Vyber si to svoje, čo sa ti páči, čo sa ti hodí a odráža tvoj štýl a osobnosť.

 Odlíš sa od ostatných - vyber si správne šperky a doplnky! obr.2

Foto: Pixabay.com

 

Náhrdelníky alebo retiazky a prívesky na krk sú tiež veľmi obľúbeným doplnkom. Práve pri nich máš najväčšiu možnosť dať priestor svojej kreativite a prejaviť svoju individualitu. Na obyčajnom čiernom tričku najviac vyniknú všetky vzory príveskov. Miluješ lebky, kostry, alebo gitary, či kríže? Daj to najavo príveskom na krku. Mohutnejšia retiazka zvládne aj nápadnejšie prívesky väčších rozmerov.

 Odlíš sa od ostatných - vyber si správne šperky a doplnky! obr.3
Foto: Unsplash.com

 

Pri výber svojich šperkov sa zameraj aj na materiál, z ktorého sú šperky vyrobené. Pre rockerov alebo metalistov sú typické materiály ako chirurgická oceľ alebo striebro. Pri opaskoch alebo náramkoch to býva koža, v kombinácií s výraznými kovovými prvkami.

 

Správne šperky na každú príležitosť

Nezabudni sa prispôsobiť príležitosti, na ktorú sa chystáš. Na bežné nosenie zvoľ niečo praktické a pohodlné, čo ti nebude prekážať a obmedzovať ťa. Ak ideš večer von alebo na koncert, pokojne pridaj nejakú retiazku, náramok, či prívesok navyše. Mať na rukách desať prsteňov naraz síce nie je veľmi praktické, ale čo na tom? Trúfneš si ísť do extrému? Rockerský štýl tiež vyjadruje vrstvenie retiazok a príveskov na krk. Nezabudni však na zlatú strednú cestu, ktorá platí aj pri obliekaní a doplnkoch. Snaž sa doplnky skombinovať prirodzene a nenútene. Nechceš predsa vyzerať tak, že ideš za rockera na karneval. Všetko, čo ti umožňuje sa nenútene hýbať, baviť sa, užívať si hudbu je fajn. Ostatné je navyše.

- Lenka Lukáčová -

© Immortalis s.r.o.