Najväčšie chyby, ktoré robia muži pri nosení úzkych riflí.

Najväčšie chyby, ktoré robia muži pri nosení úzkych riflí.

Úzke rifle (resp. skinny), prešli od roku 1950 dlhou cestou vo svojom vývoji. V posledných šiestich dekádach ich popularita kolísala ale nakoniec posledné výskumy ukazujú na to, že úzke nohavice v pánskej móde ostanú. Konečne!

Avšak nie vždy to bol bežný kúsok v pánskom šatníku. Popularita týchto nohavíc kolísala hore a dole  či už v móde alebo v priazni kostýmoch módnych návrhárov.

Obtiahnuté rifle po prvý krát prichádzajú na scénu v roku 1950 s novovzniknutým hudobným žánrom a to americkým rock n rollom a ihneď sa  stali populárnymi najmä vďaka ikonám ako Elvis a Jeams Dean. Začiatkom 60-tych rokov sa stali najviac obľúbenými medzi hudobníkmi ako napríklad The Rolling Stones a Bob Dylen.

Keď sa presunieme do nasledujúcich ér je to celkom o inom. Začiatkom 90-tych vyšli z módy a nahradili ich široké rifle (resp. baggy). Začiatkom roku 2000 toto odmietanie pokračovalo ale začiatkom roka 2005 sa dostavajú do popredia v dámskej móde.

uzke rifle

Tumblr

Navzdory tomu, že neboli obľúbené u konzumentov sa dostávajú do obľuby módnych domov a vytláčajú doteraz obľúbené široké rifle do úzadia. Veľkovýrobcovia ako Levis  a Gap  tiež pridali do svojej kolekcie úzke rifle, najmä vďaka tomu, že poskytujú väčší komfort a mobilitu.

I keď sa myslelo, že obnovenie popularity obtiahnutých riflí bude len jemným zábleskom po roku 2000, vyzerá to tak, že pánske obtiahnuté rifle sú módnym kúskom, ktorý tu ostane.

Aj keď sú populárne a všeobecne akceptované ako oficiálny módny trend v pánskej móde, neznamená to, že sú najľahšie kombinovateľným kúskom. Tu je pár bežných chýb ktoré muži robia pri štylizovaní týchto riflí. Čítaj ďalej a uisti sa, že tiež nerobíš tieto faux pas.

rifle

The Idle Man

Chyby pri kupovaní úzkych džínsov.

Aj keď ľudia často hovoria, že nič nemôžeš pokaziť džínsovinou, správna štylizácia riflí často vyžaduje oveľa viac snahy, ako len do nich vkĺznuť a dúfať v čo najlepší efekt. Prvé a najdôležitejšie – všetko je to o správnej veľkosti. Nikdy neplatí, že jedna veľkosť pasuje pre každého, aj keď kupuješ tvoju veľkosť. Jednoznačne ich treba odskúšať aby ti padli na postavu.

Bežná chyba, ktorej sa dopúšťajú muži pri nosení týchto riflí je, že strih a tvar bude rovnaký a že nohy vbehnú ako do normálnych nohavíc.

5345

theidleman.com

Aj keď sú tieto obtiahnuté nohavice úzke, (čo je očividné) niekedy je dobrou voľbou kúpiť o číslo alebo dva väčšie ako je tvoja bežná veľkosť. Môžeš tým predísť tomu, že rifle sa budú vyťahovať dohora. Taktiež sa uisti, že nohavice nebudú príliš úzke okolo pása - môže to drasticky zdeformovať siluetu.

Keď si meriaš nohavice mal by si s ľahkosťou vopchať jeden prst medzi tvoj bok a látku. Ak nemôžeš - sú priúzke. Ďalším užitočným pravidlom je spraviť si „pinčový test“,  čiže by si mal mať rezervu o veľkosti palca na vrchu stehna, ak nemáš sú priúzke.

Keďže nie všetky skinny sú vyrobené rovnako, asi najlepšie bude skúšať a experimentovať s rôznymi veľkosťami, kým nenatrafíš na tú správnu, ktorá sa hodí na tvoju postavu.

5347

theidleman.com

Voľba zlého strihu

Ďalšia bežná chyba pri výbere obtiahnutých riflí je voľba zlého štýlu, ktorý sa vôbec nehodí na tvoju postavu. Existuje línia medzi ktorou sú rifle až priveľmi tesné.

Dobrým nápadom je uvážiť tvoju výšku a tvar tela a následne prísť na to, aký štýl ti najlepšie padne. Napríklad väčší muži, môžu radšej nosiť slim fit rifle ako skinny, pretože poskytujú veľmi podobný strih, ale sú oveľa viac lichotivé pre väčšie figúry.

5346

theidleman.com

Zlá voľba farby

Možno si myslíš, že v móde neexistuje nič také ako zlá voľba farby, veď ide o tvoj osobný názor, ale opak býva pravdou. Voľba zlej farby úzkych riflí pri rôznych príležitostiach je bežnou chybou, ktorej sa muži dopúšťajú.

Napríklad svetlé  farby sú výbornou voľbou pre bežné príležitosti a sú ľahko kombinovateľné s jednoduchými tričkami alebo košeľami. Tmavšie farby sa dobre a hlavne ľahko ladia s denným oblečením a takisto aj s večerným oblečením. Sú pravdepodobne najľahšie kombinovateľné s akýmkoľvek štýlom oblečenia. Obliecť si ich môžeš na formálne príležitosti alebo bežné nosenie v kombinácii s koženou bundou a jednoduchou košeľou, alebo si ich môžeš skombinovať s mikinou a párom tenisiek. Tmavé skinny, sú skutočne univerzálne.

5349

gossipproject.blogs.sapo.pt

Častou chybou je, že sa muži snažia začleniť do svojho looku výrazné farby, čo sa môže v konečnom dojme javiť ako mix rôznych farieb a strihov. To samozrejme záleží aj  na tom akou formou sa prezentuješ. Ak  si chceš obliecť divoké  červené džiny s leoparďou potlačou na formálnu večeru – kto sme aby sme ťa súdili.

Nosenie nevhodnej obuvi

Na celkový vzhľad tvojho outfitu majú zásadný vplyv aj topánky, preto by si mal správnemu výberu venovať viac času. Keď príde na ladenie oblečenia k obtiahnutým nohaviciam, muži často siahajú po zlej obuvi. Ak chceš napríklad docieliť ležérny vzhľad, potom formálne topánky alebo lakovky nebudú správnou voľbou.

Kdeže sú skinny zužované ku členkom, je samozrejmosťou, že pútajú oveľa väčšiu pozornosť na obuv, ako rifle iného strihu. Je dôležité dať outfitu určitú myšlienku a výberom správnej obuvi môžeš túto myšlienku vyjadriť. Pamätaj, že to isté platí aj pre ostatné kusy oblečenia, ktoré chceš dopasovať k tvojim skinny rifliam.

5351

Napríklad – spôsob akým si vytvoríš siluetu môže zvýrazniť celkový vzhľad. Takže, ak si sa nezameral na super úzky overal – môže byť dobrý nápad skontrastovať vrch a spodok.  Ak stylujes vrch aj spodok s niečím menej trefným – ako napríklad nadrozmernou mikinou alebo veľkým tričkom, priťahuješ viac pozornosti na úzke nohavice – a to je predsa vec, ktorú chceš zviditeľniť.

Ak máš ďalšie typy ako nosiť skiny džínsy môžeš sa o ne s nami podeliť.

-Gotty-