Celá v čiernom, no napriek tomu originálna.

Ak vyjdeš na ulicu celá v čiernom, ľudia si automaticky začnú myslieť, že buď prechádzaš na „gothic style“, alebo že si stratila niekoho blízkeho. Neskutočne často sa však mýlia.  Čierna farba je asi tou najuniverzálnejšou farbou vo vesmíre a ponúka neskutočné množstvo možností ako ju nosiť a pritom nestratiť svoj vlastný originálny štýl.  Ak zvolíš správne doplnky môžeš ísť z pracovného pohovoru priamo na rockový koncert.

Dnes ti predstavím niekoľko najpopulárnejších typov a trikov ako kombinovať celo-čierny outfit a pritom nestratiť nič zo svojej originality.

Preppy style

preppy

www.celebs-life.com

Čo sa ti vybaví pod týmto označením? Pravdepodobne čisté línie,  elegancia a hlavne luxus. Žiadne rušivé potlače alebo hlboké výstrihy. Aj keď sú pre tento štýl charakteristické skôr veselé farby ako napríklad modrá, ružová a zelená, my sa zameriame na to, ako z čiernej, ktorá je diametrálne odlišná, vykúzliť práve tento jedinečný look.

Poďme pekne od začiatku. Keďže je tento štýl charakteristický líniami, najideálnejším riešením sú malé čierne sukne, maximálne po kolená alebo dobre padnúce nohavice. Úzky svetrík alebo blúzka je perfektnou voľbou. Oživiť to môžeš sakom z nápaditého materiálu.

A čo na nožičky? No predsa elegantné balerínky alebo ak je vonku chladnejšie tak nič neskazíš ani čižmami pod kolená. Nezabudni, nesmú byť extravagantné a na príliš vysokých opätkoch! Ak si rebelantský typ skús si zadovážiť unikátne pánske Oxfordky, ktoré dodajú tvojmu výzoru trochu mužského dotyku.

Určite si kladieš otázku aké doplnky by boli najvhodnejšie. Ja navrhujem aktovku do ruky alebo elegantnú praktickú kabelu, do ktorej sa ti zmestí všetko čo potrebuješ. Ak obľubuješ šperky, radím ti jednoduchú retiazku alebo rodinný šperk. Jednoduchý make-up s červeným rúžom, nadýchané vlny vo vlasoch a preppy style máš v malíčku.

Bohémsky výnimočná

bohemian

www.thezoereport.com

Ak patríš medzi medzi vyznávačov tzv. Bohémskeho štýlu, určite ti je známe,  že pre tento štýl sú typické zemité farby najmä béžová a hnedá. Tieto farby nás pravdaže nebudú zaujímať. Správnu boho atmosféru navodia až správne doplnky (k dispozícii je celý žáner známy ako Hippie Goth).

Pravidlo číslo jedna, tento štýl obliekania v sebe  kombinuje zdanlivo nekombinovateľné prvky. Podstatou boho štýlu sú ľahké, vzdušné, materiály a voľné oblečenie (aj  keď to netreba preháňať a maskovať  prirodzené krivky  tela a maskovať ho do nadrozmerných kúskov). Ak nebudeš vedieť zvýrazniť tvoj bohémsky výzor iba tvojimi šatami, alebo ak sa ti to nedarí s výmenou farieb stále môžeš dosiahnuť tento istý look doplnkami. Semišová bunda s lemovaním, je ideálnym doplnkom do tvojho šatníka, ktorý dodáva lepšie pohodlie. Lemovanie je skvelou technikou ako prepojiť tvoj štýl do celočierneho outfitu napríklad lemované doplnky alebo topánky. Len to nenos všetko naraz. Bižutéria môže taktiež skvelo podtrhnúť tvoj boho štýl. Napríklad dlhé zlaté náhrdelníky a kopa výrazných náramkov. Dokonalosť boho štýlu vytvoríš s nadrozmerným klobúkom a jemným líčením.

Hlavne neformálne

casual

www.streetstyle.allwomenstalk.com

Povedzme si to na rovinu. Nie každému sa chce hodinu vytŕčať pred zrkadlom kým vykročí z domu. Veľa ľudí sa najlepšie cíti vo voľnom oblečení. Pre neformálne oblečenie ja pohodlie kľúčové vďaka čomu nie je ťažké vyčarovať celočierny outfit.

Základom je nájsť kúsky, v ktorých sa budeš cítiť pohodlne. Nezáleží na tom, či to bude košeľa, tričko alebo  mikina. Nič nepokazíš ani úzkymi džínsami alebo krátkou sukňou. Veď ide o to v čom sa ty cítiš pohodlne.

K dotvoreniu tohto štýlu stačí pridať módne doplnky napríklad nápaditú kabelku s metalickými prvkami alebo jemné šperky. Kombinovať celočierny outfit s malými jednotlivými kovovými doplnkami môže pozdvihnúť tvoje ležérne oblečenie na vyššiu úroveň.

Trendy športová

sporty

www.dailymail.com

Štýl, ktorý je ideálnym riešením na každodenne nosenie pre tých, ktorý majú radi pohodlie a flexibilitu.  Čierne legíny alebo jogerky sú základným kameňom pre outfity, ktoré sú typické pre tento štýl. K tomuto dopasujte čierne tielko, tričko alebo roláčik, s párom pohodlných sneekerok. Aby sme zostali pri trendoch  môžeš použiť obľúbené značkové kúsky.

Nasaď šiltovku a výraznejší šperk a si pripravená vyraziť do ulíc. Horúci športový výzor nepotrebuje veľa doplnkov, preto si vyber len vhodnú športovú tašku (hrubú crossbody tašku alebo trendy ruksak).

Rebelujúca punkerka

punk

www.jaglever.com

Ak zvažuješ štýl punku tak už určite vieš že pravidlá pri tomto štýle nie sú komplikované, ale to neznamená, že sú menej efektívne.

Veľa typického punkového oblečenia je tmavého, takže prepojenie do kompletne čierneho outfitu nemusí byť ťažké. Je čas povzniesť temnotu! Neboj sa pridať viac temných doplnkov do tvojho šatníka, najmä unikátne čierne kúsky. Ak si už  niekedy flirtovala s gothickým štýlom oblečenia alebo s gothickými doplnkami, určite sa neboj ich začleniť do tvojho každodenného oblečenia. Na rozdiel od ostatných typických štýlov, tvoj punk výraz určite zdieľa niektoré spoločné prvky s viacerými gothickými outfitmi. Určite nájdeš pár gothických šiat alebo tričiek v tvojom súčasnom šatníku. Spáruj tieto kúsky s potrhanými rifľami alebo pokreslenými legínami. Šupni sa do kvalitnej koženej bundičky a si pripravená bojovať so systémom.

Ale samozrejme neopúšťaj domov bez doplnkov. Či už vysoké alebo nízke kanady, tenisky alebo sneakersky všetky sú dobrou voľbou. Vybíjané kabelky a tašky, zaujímavé látkove dizajny alebo hranaté metalické prvky sú skvelým spôsobom ako podčiarknuť tvoj výzor.

Hocaké piercingy ktoré používaš môžu zvýrazniť tvoj štýl. Takisto aj účes bláznivej farby a temné dymové líčenie.

style

www.instyle.com

Pamätaj si, že celočierne prevedenia majú ďaleko od gothických outfitov. Ty si sama vyberieš, ktorý štýl ti vyhovuje, ale nie farbu. Určite experimentuj s tmavším oblečením ako aj s gothickymi sukňami, aby si videla ako dobre a ľahko môžeš vytvoriť nové a zaujímavé kreácie iba tým, že vymeníš bežné farby za čiernu. Môžeš dokonca vytvoriť úplne novú kategóriu štýlu. Hocikedy keď budeš mať pocit, že tvoj výzor je obnosený skús tieto štýly obmieňať.

Na záver už len: Nikdy sa neboj experimentovať.

-Gotty-